Via Maris Tour | VİA AJANDA
Viamaris, yurt içi ve yurt dışı kültür ve inanç turları düzenleyen butik turizm ve seyahat firmasıdır.
butik tur, viamaris, yurt içi tur, yurt dışı tur, anunnaki, kapadokya, efes, gap, mezopotamya, seyahat, gezi, kültür turu,
110
page-template-default,page,page-id-110,mega-menu-top-navigation,ajax_fade,page_not_loaded,, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,qode-title-hidden,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
Oca
24
Çar
2018
ARAŞTIRMACI YAZAR GÖKTÜRK MISIR’IN GİZEMLİ TARİHİ
Oca 24 – Şub 2 all-day

ARAŞTIRMACI YAZAR GÖKTÜRK RAMU ile Mısır’ın Gizemli Tarihi

Kontenjanımız Dolmuştur

Turumuza gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.

TUR TAKVİMİ

 

 24 Ocak Çarşamba

MS 738 Egypt Air uçağıyla saat:14.00 de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Kahire’ye hareket ediyoruz. Kahire’ye indikten sonra da otelimize yerleşiyoruz.

 

25 Ocak Perşembe
Giza Piramitleri – Kahire Müzesi

Kahvaltının ardından piramitleri gezeceğiz. Büyük Piramit, Kefken, Menkara Piramitleri ile Sfenks’i ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından da Kahire Müzesi’ne gideceğiz. Akşam yemeği için otelimize gideceğiz.

 

26 Ocak Cuma
-Karun gölü –Bahr Yousef -Hawara Piramidi

Kahvaltının ardından, Karun gölüne hareket ediyoruz. Bahr Yusuf(Yusuf’un Su Yolu), Karun Gölü üzerinde tekne gezisi, Hawara Piramidi. Yusuf’un yedi yıllık bolluk döneminde bir kanal yaparak yapay bir göl oluşturduğu ve tahıllardan ziyade suyu depoladığı üzerine görüşler ve araştırmalar bulunmaktadır. İşte burada Bahr Yusuf(Yusuf’un Su Yolu), suyu dağıtan Hawara Piramidini ve bu yapay gölün havzasını göreceğiz.

 

27 Ocak Cumartesi
-Memphis-Sakkara -İmhotep müzesi -Red piramit

Kahvaltının ardından bavullarımızla otelden ayrılıyoruz, Memphis-Sakkara-İmhotep Müzesi-Red Piramit gezilerimizi yapıp saat 19:30’da bizi Luxor’a götürecek yataklı trene yerleşiyoruz.

 

 28 Ocak Pazar
-Luxor -Danderah -Abydos

Sabah kahvaltısı trende ve Luxor’a varıyoruz. Abydos’a gidiyoruz ve 2. Ramses’in babası 1. Seti’nin tapınağını ziyaret ediyoruz. Abydos’ta meşhur helikopter, denizaltı hiyeroglifleri bulunmaktadır. Abydos’tan sonra Denderah’a Hathor’un Tapınağı’na gideceğiz. Meşhur elektrik ampülleri buradadır. Ayrıca duvarlarında hiçbir tapınakta olmayan semboller ve garip şekiller vardır. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. (isteyenler bugün extra ücret ödeyerek Kral seti’nin mezarını gezebilirler)

 

29 Ocak Pazartesi
-Karnak Tapınağı-Luxor Tapınağı

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Luxor ve Karnak tapınaklarını ziyaret edip 4 gün sürecek Nil Nehri gezimizi yapacağımız 5* gemiye yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide olacaktır.

 

30 Ocak Salı
-Krallar Vadisi -Hatshepsut Tapınağı

Gemide kahvaltı ve ardından krallar vadisi, ilk ve tek kadın firavun Hatsepsut Tapınağı, Aslan Tanrıça Sekhmet’in tapınağı Medinat Habu ve Tutankhamun mezarını ve Tanrı Khnum tapınağını ziyaret edip, Esan Tapınağını gezip akşam yemeği ve konaklama için gemiye dönüyoruz.Gemimiz gece boyunca Edfu’ya doğru hareket ediyor.
(isteyenler bugün extra ücret ödeyerek Kraliçe Nefertati mezarını gezebilirler)

 

31 Ocak Çarşamba
-Horus Tapınağı -KomOmbo -Sobek&Horus Tapınağı

Kahvaltının ardından Edfu’da bulunan Horus tapınağını ziyaret edip gemiyle KomOmbo’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği gemidedir. Ardından, zamanında Mısır’ın şifa merkezi olan Sobekh ile Horus’un ortak tapınağını ziyaret ediyoruz.

 

01 Şubat Ocak Perşambe
-Aswan -Elephantine -Nübye Köyü

Kahvaltının ardından Aswan’ın meşhur büyük barajını ve Bitmemiş Obelisk’i görüyoruz. Ardından da Mısır’ın en güzel noktalarından birisine, Tanrıça İsis’in Philae’deki tapınağına gidiyoruz. Tapınak ada üzerinde kurulu olduğu için Nil nehri üzerinden teknelerle ulaşıyoruz.

 

02 Şubat Cuma

02 Şubat – Uçağımız ASWAN dan kalkıyor. MS 091 iç hat uçuşu ile Kahire’ye uçup,09:35 te MS 737 uçuşu ile İstanbul’a geri dönüyoruz olacak.

May
9
Çar
2018
Murat Tulga Buyruk ile Kudüs Turu – Kadim Sırlarla Öz’e Yolculuk
May 9 @ 06:40 – May 13 @ 22:45

MURAT TULGA BUYRUK İLE KUDÜS TURU – KADİM SIRLARLA ÖZ’E YOLCULUK

9 Mayıs Çarşamba : Ben Gurion – Jaffa (Yafa) – Haifa – Bahai Garden – Akko – Tiberias
THY 784 no.lu uçuş için saat 03:30 ta Atatürk Havalimanı’n da buluşuyoruz. 06:40 ta uçağımız kalkıyor ve 08:45 te Ben Gurion havaalanına iniyoruz. Pasaport işlemlerimiz tamamlandıktan sonra Jaffa kentine doğru yola çıkıyoruz. Kutsal topraklarda antik zamanların giriş kapılarından biri olan Jaffa, bugün yenilenmiş haliyle birçok sanatçıya ev sahipliği yapmaktadır. İsrail’in ekonomik ve kültür Merkezi olan Tel-aviv’e devam edip, Sidna Ali camii’ni görmek üzere Akdeniz’e bakan bir tepede yer alan Herzliya’ya varıyoruz. Sidna Ali Camii 13.yy’da Haçlılara karşı cesurca savaşan Selahattin’in askerleri için Memlukluler tarafından inşa edilmiştir. Türbesi halen binanın içinde yer almaktadır. Ardından aracımızla yola çıkıp, Akdeniz sahil şehri olan Hayfa’ya varıyoruz. UNESCO tarafından dünya mirası ilan edilen muhteşem Bahai Bahçeleri’ni gezip, en iyi korunmuş,oryantal liman şehri olan Akko’ya devam ediyoruz. Tapınak Şovalyeleri’nin ünlü kalesi, yer altı tünelleri, Cezzar Ahmed Paşa Camii ve kervansarayı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama için Tiberias’ta ki otelimize yerleşiyoruz.

10 Mayıs Perşembe: Tiberias – Safed – Banias – Qala’at Namrud –
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından,Kabala’nın Merkezi olarak kabul edilen,antik sinagogların yer aldığı arnavut kaldırımlı sokaklarıyla ünlü Safed şehrine yola çıkıyoruz.Safed şehrini keşfettikten sonra Ürdün nehri kıyısına varıyoruz. Yunan-Roma dönemine ait birçok arkeolojik bulguların yer aldığı bu bölgede rehberimizden bilgileri aldıktan sonra Hermon dağı eteklerindeki Müslüman kalesine çıkıp, Hula vadisi, yukarı Galilee ve Lübnan’a uzanan yolu görüyoruz. Bu ünlü kalenin Nemrud tarafından yapıldığı rivayet edilmektedir.Akşam yemeği ve konaklama için Kudüs’te ki otelimize yerleşiyoruz.

11 Mayıs Cuma: Al-Aqsa – Mt. Of Olives – Jerusalem
Cuma gününün ilk yarısında El-Aksa camii’ndeki hutbeye katılıyoruz. Ardından Haram el-Şerif’in tarihi, arkeolojik geçmişi ve El-Aksa ve Dome of the Rock hakkındaki efsaneler hakkında bilgi alıyoruz. Ardından İsa’nın diriliş kilisesi’ne doğru eski çarşı içinden yol alıp, Omer camii’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Zeytin Dağı tepesine çıkıp Kudüs eski şehrini panoramik seyredip Rabia Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Yürüyerek veya aracımızla Meryem Ana’nın göğe yükseldiği yeri görüp, Yahudi mahallesini gezip, ziyarete açık ise Müslüman, Yahudi ve Hristiyanlar için kutsal olan Kral David’in türbesini ziyaret ediyoruz.Günün sonunda ünlü Ağlama Duvarı’nı görüp, altındaki tüneli ziyaret edip akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

Kudüs Tuıru Murat Tulga Buyruk

12 Mayıs Cumartesi: Masada – Qumran – Nabi Mousa – Bethlehem – Jerusalem
Kahvaltının ardından,Masada’ya hareket ediyoruzTeleferikle Masada’ya çıkıp ardından ölü deniz yazıtlarının bulunduğu Qumran’a devam ediyoruz. Deniz seviyesinin 400 mt altında bulunan,minerallerle dolu Ölü Deniz’e girip rahatlamak için ara veriyoruz.Bundan sonraki durağımız Betlehem,yol üzerinde Hz.Musa’nın mekanını ziyaret edip,Betlehem’de Hz.İsa’nın Doğduğu Kilise olan Church of Nativity’yi geziyoruz.Akşam yemeği için otelimize dönüp,yemeğin ardından kısa bir yürüyüşle Jaffa Kapısı’nın orada David Müzesi’n deki ışık gösterisini izlemeye gidiyoruz.

13 Mayıs Pazar: Israel Museum – Hebron – Ben Gurion
Kahvaltı ve ardından bavullarımızla otelden ayrılıyoruz. Israil Müzesi’ni gezip Hebron ‘a geliyoruz. İbrahim El Halil, Isac ve Yakup’un eşleriyle birlikte türbelerini ziyaret ediyoruz.Bu kutsal yerde ibadet etmek için zaman ayıracağız. Sıradışı ve beklenmedik olaylar dolayısıyla bu ziyaret iptal olabilir,şimdiden uyarmak isteriz.Ardından TK 789 no.lu 21:45 İstanbul uçağımız için en geç saat 18:30’ta Ben Gurion Havaalanı’na geliyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

 • 4 gece otel konaklaması 4* otelde konaklama(1 gece Tiberias &3 gece Kudüs)
 • Programdaki tüm giriş ücretleri
 • 4 kahvaltı+5 öğle yemeği+4 akşam yemeği
 • Türkçe rehber
 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • 9 Mayıs:THY 784 06:40-08:45 IST/TELAVIV &13 Mayıs THY 789 21:45 TLV/IST uçakları ile gidiş/dönüş
 • Seyahat sigortası
 • İsrail vizesi
 • Tüm bahşişler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Tur boyunca kulaklık
 • Otobüste günlük kişi başı 4 adet su

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler;

 • Yemeklerde alınacak su ve diğer içecekler
 • Şahsi harcamalar

Fiyatlar

 • İki kişilik odada kişi başı konaklama: : 2. 150 $
 • Single oda da tek başına konaklama : 275 $

 

Tur işlemleri için lütfen Neslişah Hanım ile iletişime geçiniz;

Mail : ness@viamaris.com.tr

Telefon : 0530 3945927

İsrail’de ki Türkçe rehberimiz dışında,tüm tur boyunca (İstanbul havalimanından gidiş-geliş dahil) İsrail’i çok iyi bilen
acente yetkilisi grubun yanında olacaktır.

 

ÖNEMLİ :

 • İçeriği değişmemek kaydıyla, program akışında değişiklikler yapılabilir.
 • Öngörülen sunum, yer ve içerikleri konusunda değişiklikler yapılabilir.
 • Kutsal yerlerin gezisi için kadınlara uzun etek, kapalı kol ve başörtüsü mecburiyeti vardır.

 

NOTLAR:

 • Uçuş detayları henüz kesin olmayıp değişiklik yapılabilir
 • Güvenliğiniz açısından rehber ve acente görevlisinin haberi olmadan program dışı hareket etmeyiniz.

 

REZERVASYON: Rezervasyonunuz ön ödeme yapılınca kesinleşecektir.

Rezervasyon şartları ;

 • Tur bedelinin en geç 10 Mart 2018’e kadar yapılması gerekmektedir. Bonus özellikli kredi kartlarına 9 taksit yapılmaktadır.
 • Tur hareket tarihinden 30 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir
 • Tur hareket tarihine 15 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.
 • Tüm fiyatlarımızda KDV dahildir.

 

VİZE:

 • Rezervasyon yaptırdığınız zaman sizden istenecek pasaport bilgileri ve evrakları şirketimize iletmeniz gerekmektedir. Vize başvurusu en geç 10 Mart 2018 tarihinde yapılacaktır.
 • Vize alınacak pasaportların 2003 yılından sonra alınmış olması ve son geçerlilik tarihinin tur bitiminden itibaren 6 ay sonra olması gerekmektedir.
 • Vize verilmediği takdirde konsolosluk tarafından alınan vize ücreti iade edilmemektedir.
 • Vize verilmemesi durumunda acentemiz tur ücretini iade edecektir.
 • ÖNEMLİ: İRAN’A GİRİŞ YAPMIŞ KİŞİLER İSRAİL’E  KESİNLİKLE VİZE ALAMAMAKTADIR

 

GENEL BİLGİLER:

 • Hava yollarından kaynaklanan sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Seyahat sigortaları sadece tur esnasında meydana gelen rahatsızlık, yaralanma ve kazaları kapsar. Kronik hastalık ve
  rahatsızlıklar sigorta kapsamında değildir.
 • Gerek duyabileceğiniz kişisel ilaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın.
 • Seyahat belgelerinizin fotokopileri, kredi kartınız vs. çalınırsa nasıl iptal ettireceğinize dair önemli numaraları yanınızda bulundurunuz.
Ağu
28
Sal
2018
Lübnan Ve Ürdün’deki Anunnaki İzlerini Göktürk Ramu İle Süreceğiz @ Ürdün ve Lübnan
Ağu 28 @ 14:15 – Eyl 3 @ 15:45

Lübnan Ve Ürdün’deki Anunnaki İzlerini Göktürk Ramu İle Süreceğiz

Lübnan’da Tufan Öncesinden Kalan Tek Şehir Olan Baalbek’i Ve Enlil’den Miras Kalan Tanrıların Sedirlerini; Ürdün’de Anunnakilerin Bizzat Yaşadığı Tell Ghassul’u Ve Gizemin Şehri Petra’yı Göktürk RAMU Rehberliğiyle Göreceğiz.

LÜBNAN

 

28 Ağustos Salı: Saat 14.15 te Beyrut havalimanına ulaştıktan sonra yerel rehberimizle buluşarak ilk ziyaret yerimiz olan antik Roma eserlerinin çoğunlukta olduğu Lübnan Ulusal müzesini ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimiz sonrası Beyrut panoramik şehir turunu yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde olacaktır.

 

29 Ağustos Çarşamba: Otelimizde kahvaltı sonrası Mim doğal taş Müzesini ziyaret ediyoruz. sonrasında Beyrut’a yaklaşık 20 km uzaklıktaki Jounieh bölgesine ulaşıyor ve bu bölgedeki 1836 yılında keşfedilen kireç taşınan oluşan Jeita  Grotto Mağaralarını ziyaret ediyoruz. Bir sonraki ziyaretimiz Lübnan’ın en güzel koyu olan Jounieh’yi yukarıdan gören ve 1904 yılında Lübnan’ın Leydisi olarak adlandırılan başlangıçta küçük bir kilisenin yapıldığı, 1970 yılında sedir ağacı formunda bazilikanın inşa edildiği günümüzde küçük bir köy ve Hristiyanlık merkezi olan Harissa’ya teleferikle çıkıyoruz. Öğle yemeği için pepe bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası ziyaret noktamız Byblos antik kenti. Byblos antik kenti Beyrut’a 37 km uzaklıkta ve bu antik şehrin temleri günümüzden 7000 yıl öncesine dayanıyor. Küçük bir o kadarda tarih dolu güzel bir kasaba olan Byblos’ta dar küçük sokaklarda eski ve yeniyi keşfediyoruz. Akşam yemeği için geleneksel Lübnan gecesine gidiyoruz.

Lübnan Ve Ürdün’deki Anunnaki İzlerini Göktürk Ramu İle Süreceğiz…

30 Ağustos Perşembe: Lübnan Gezimizin en önemli noktası olan Baalbeek’e gidiyoruz. Sümer metinlerinde «Sedir Ormanlarındaki Yer» olarak sık sık rastladığımız, Gılgamış Destanındaki «İniş Yeri» olarak bilinen, Dünya’nın en eski şehirlerinden biri olan ve her birinin ağırlığı 1100 Tondan fazla Dünya’nın en büyük kesme taşları “Triliton” taşlarını barındıran BAALBEK’İ ziyaret ediyoruz.  Tufan öncesi dönemden kalan dünyadaki tek şehir olduğu ve 400 Bin yıllık tarihe sahip olduğu iddia edilen Baalbek’teki altı tanesi ayakta kalmış sütunların yüksekliği, Mısır’daki Karnak kentinde yer alan Amon Ra Tapınağının sütunlarından daha uzundur. Yöre halkına göre dev ellerin bize göre anunnakilerin inşa ettiği Baalbek’in, tarihin en eski uzay limanlarından biri olduğu iddiaları da mevcuttur. Yine tüm modern ve en yakın tarihli incelemelere göre, tahılların ve besin olabilecek diğer ürünlerin “ehlileştirildiği” yerde bulunmaktadır. Mezopotamya Güneş Tanrısı Samaş/Baal’ın kült merkezi de olan bu şehirde ayrıca Afrodit/İnanna ve Zeus/Enlil Tapınakları da mevcuttur.

Baalbek’te serbest yemek molamızın sonunda denizden 2000 mt yükseklikte bulunan Bsharre bölgesine “Tanrının Sedirleri”ni görmeye gidiyoruz. Bu bölgede 1000 yaşının üzerinde sedir ağaçları mevcuttur ve kadim bilgiye göre bu sedirlerden Anunnakilerce uzun yaşam iksirleri yapılmaktadır. Günümüz Lübnan bayrağında da bulunan “Tanrının Sedirleri” Sümer inanışına göre Enlil tarafından korunurmuş. Gılgamış’ın Enkidu ile birlikte giderek Humbaba ile savaştığı bu ormanlara Tevrat ve İncil’de de sıkça rastlanmaktadır. Maalesef bu sedirlerden bugün çok azı geriye kalmış ve 1998’de son sedirler UNESCO Dünya Mirası Listesi listesine eklenerek koruma altına alınmıştır. Sedir ağaçları sonrasında Bsharre kasabasına dönüyoruz ve kasabada bulunan Lübnan‘ın dünyaca tanınmış yazar ve şairi Halil Cibran Müzesini ziyaret ediyoruz.

Akşam yemeği sonrası saat 23.00 da Ürdün’e uçmak için havalimanına ulaşıyoruz

ÜRDÜN

31 Agustos Cuma: QAI Airport (07H00) – Mt. Nebo – Bethany – lot’s cave – Beida – Petra

Ürdün Quenn Alia uluslararası havalimanına ulaştıktan sonra burada havalimanı asistanlarımızla işlemleri tamamlayarak Babil Tanrısı Marduk’un oğlu Nabu’nun adını verdiği Nebo Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Musa’nın mezarının bulunduğu varsayılan ve Ürdün Vadisi ile Ölüdeniz’e (Lut Gölüne) güzel bir manzarası olan Nebo Dağı’nda MS 4. Ve 6 yy yapılmış doğu Roma dönemi kiliseleri ziyaret ettikten sonra BETHANY’e gidiyoruz. Bethany Eriha‘nın karşısında bulunan ve İncil’de İsa’nın Vaftizci Yahya tarafından vaftiz edildiği Ürdün’e ait topraklar olarak bilinmektedir.

Sonrasında Eriha’nın karşısında bulunan Tell Mar Elias’ı ziyaret ediyoruz. Tell Mar Elias Eski Ahitte İlyas ve Elişa’nın Şeria Nehri’ni İlyas’ın cübbesiyle yarıp karşıya geçtikleri ve Rabbin İlyas’ı ateşten bir araba göndererek ve kasırgayla yukarı aldığı tepedir. Şeria nehrinin hemen karşısında bulunan ve Anunnakilerin bizzat yaşadığına inandığımız Tell Ghassul’da İnanna’nın Yıldızının izini sürdükten sonraki durağımız Lut mağarası, bu mağara Sodom ve Gomorrah yok edildikten sonra Lut peygamber ve kızlarının bir sure yaşadıkları mağaradır. Mağaranın etrafında MS 5. Ve 8. Yy kalma küçük bir Doğu Roma Kilisesi ve mozaiklerini ziyaret ediyoruz. Beidah bölgesinde 8000 yıllık taş çağına ait küçük bir köy kalıntıları da mevcut.

Akşam yemeğimiz Patra’daki otelimizde…

01 Eylül Cumartesi : Tüm gün Petra ziyareti ve Rum Vadisi

Kahvaltı sonrası tüm gün  sürecek olan Petra ziyaretimize başlıyoruz. Petra Ürdün’ün ulusal  hazinesi olarak  bilinen  rose ve kırmızı renklerin hakim olduğu ve Unesco Dünya  Kültür merkezleri listesinde yer alan antik bir kenttir.  Petra, Antik  Nabataean kültürünün merkezi olup Arap tüccarların 2000 yıl önce yerleştiği  ve ticaret kervanlarının geçtiği oldukça zengin bir ticaret merkeziydi.

Petra bölgesinde hala bedeviler yaşamaktadır bu bölgeyi ziyaretimizde at ve develeriyle bedevi kültürünün izlerine şahit olacağız.

Petra antik kentinde mezarlık bölgesi, 140 feet boyunda kayalara oyulmuş Al Khazneh yani hazine olarak adlandırılan MÖ 1 yy dank alma Kral Manatee’nin mezarını ziyaret ediyoruz. Petra ziyaretimiz sonrasında Rum Vadisi’ne gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceyi Bedevi kampında geçiriyoruz.

02 Eylül Pazar: Wadi Rum ziyaretit – Aqaba serbest zaman

Kahvaltı sonrası Rum Vadisi’ndeki çöl turuna başlıyoruz. Aynı zamanda Ay vadisi olarak geçen bu vadi Unesco dünya mirası listesinde yer almaktadır. Vadi boyunca dar kanyonların, pembe ve kırmızı tonlarla renklendirilmiş taş ve kum manzarası kişiye Mars gezegeninde bulunduğu hissini vermektedir. Ay vadisi aynı zamanda  Arabistanlı Lawrance, İndiana Jones, Son Korsan ve Pembe Panter vb filmlerin çekildiği mekanlardan birisi olmuştur. Bu vadide 4×4 jeeplerle çöl safarisi yapıyoruz. Safari sırasında değişik medeniyetlerin izlerine rastlıyoruz. Özellikle Thamudic, Nabataean, Yunan ve Arap yazımları, duvar resimleri ve av sahnelerini görüyoruz. Sonrasında Aqaba’daki otelimize geçiyoruz. Aqaba kızıl denizin kenarında keyifli bir bölge ve burada yüzme için serbest zaman veriyoruz.

Lübnan Ve Ürdün’deki Anunnaki İzlerini Göktürk Ramu İle Süreceğiz…

03 Eylül Pazartesi: Aqaba – Amman şehir turu + alışveriş & akşam yemeği– Transfer to QAI Airport (02H25)

Kahvaltı sonrasında Amman doğru yola çıkıyoruz. Amman heşemit krallığının başkenti olup beyaz şehir olarak bilinmektedir. Beyaz şehir olarak adlandırılmasının sebebi birçok binanın beyaz kireç taşıyla yapılmasından kaynaklanmaktadır. Şehir 1000 yıl öncesine dayanmakta ve Roma döneminden birçok kalıntılar bulunmaktadır. Kaleden şehir merkezine bakıldığında muhteşem bir Roma tiyatrosu ve biblical tapınakları ve Emevi dönemi villaları manzarası muhteşem görünmektedir. Amman’ın antik ve yeni yerleşimlerine güzel bir panoramik tur yapıyoruz. Panoramik turumuzda Hüsseyin camisi ve bu caminin etrafındaki Pazarları ve kalabalık caddelerinde geziyoruz.

Akşam yemeğimiz tipik bir Arap köyü olan KanZaman köyünde. Yemek için restoranımız eski bir at ahırından çevrilmiş olup lokasyon olarak güzel bir tepede bulunmaktadır. Restoranda klasik Arap müzikleri eşliğinde yerel kıyafetli garsonların servis ettiği Arap yemeklerini tadıyoruz.

Geleneksel restoranda yediğimiz akşam yemeğinden sonra Queen Alia havalimanına transfer ve İstanbul’a dönüş.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

 • 5 Gece 6 Gün  5* Otellerde Konaklama
 • (Ürdün’de 1 Gece Bedevi Kampda Konaklama
 • Programdaki Tüm Giriş Ücretleri
 • Kahvaltı Ve Akşam Yemekleri
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sigortası
 • Tüm Bahşişler
 • Yurt Dışı Çıkış Pulu Harcı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler;

 • Öğle Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Petra’da Atlar İle Gezinti
 • İstanbul / Beyrut /Amman/İstanbul Uçak Bilet*

 

* Uçak biletleri için 0543 828 6058 numaralı telefondan Emre Bey ile iletişime geçebilirsiniz

Fiyatlar

 • İki kişilik odada kişi başı konaklama: : 1.950 $
 • Single oda da tek başına konaklama : 250 $

 

Tur işlemleri için lütfen Neslişah Cevahir ile iletişime geçiniz;

Mail : ness@viamaris.com.tr

Telefon : 0530 3945927

ÖNEMLİ :

 • İçeriği değişmemek kaydıyla, program akışında değişiklikler yapılabilir.
 • Öngörülen sunum, yer ve içerikleri konusunda değişiklikler yapılabilir.

 

NOTLAR:

 • Uçuş detayları henüz kesin olmayıp değişiklik yapılabilir
 • Güvenliğiniz açısından rehber ve acente görevlisinin haberi olmadan program dışı hareket etmeyiniz.

 

REZERVASYON: Rezervasyonunuz ön ödeme yapılınca kesinleşecektir.

Rezervasyon şartları ;

 • Tur bedelinin en geç 1 Haziran 2018’e kadar yapılması gerekmektedir. Bonus özellikli kredi kartlarına 8 taksit yapılmaktadır.
 • Tur hareket tarihine 60 gün kala iptallerde tur ücretinin tamamı iade edilir
 • Tur hareket tarihine 30 ile 59 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir
 • Tur hareket tarihine 30 Günden daha az kalan zamanda kalan iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.
 • Tüm fiyatlarımıza KDV dahildir.

 

VİZE:

 • Rezervasyon yaptırdığınız zaman sizden istenecek pasaport bilgileri ve evrakları şirketimize iletmeniz gerekmektedir. Vize alınacak pasaportların 2003 yılından sonra alınmış olması ve son geçerlilik tarihinin tur bitiminden itibaren 6 ay sonra olması gerekmektedir.
 • Vize verilmediği takdirde konsolosluk tarafından alınan vize ücreti iade edilmemektedir.
 • Vize verilmemesi durumunda acentemiz tur ücretini iade edecektir.

GENEL BİLGİLER:

 • Hava yollarından kaynaklanan sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Seyahat sigortaları sadece tur esnasında meydana gelen rahatsızlık, yaralanma ve kazaları kapsar. Kronik hastalık ve
  rahatsızlıklar sigorta kapsamında değildir.
 • Gerek duyabileceğiniz kişisel ilaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın.
 • Seyahat belgelerinizin fotokopileri, kredi kartınız vs. çalınırsa nasıl iptal ettireceğinize dair önemli numaraları yanınızda bulundurunuz.
Eyl
21
Cum
2018
Dünyaca ünlü bionerji uzmanı Stephen Turoff’a gidiyoruz @ London
Eyl 21 @ 10:00 – Eyl 23 @ 13:00

21 -23 Eylül 2018 tarihleri arasında Dünyaca ünlü İngiliz bioenerji uzmanı STEPHEN TUROFF ile buluşmak için yola çıkıyoruz.

Dünyaca ünlü İngiliz bioenerji uzmanı Stephen Turoff

Stephen Turoff kariyerine marangoz olarak başladı, ancak bionerji ile hayatında açık bir armağan kazandı. Muazzam disiplini, doğal tutkusu ve dünyaya yaklaşımıyla insanlarla olan çalışmalarında bionerji ile gelen gücünün yoğunluğu arttı.

Şimdi, kırk yıllık tecrübesi ve sayısız belgelenmiş mucizesiyle, Stephen gezegendeki en ünlü bioenerji uzmanlarından biridir. İnsanların esenliğinin ve bilincinin yükselmesini sağlamak için bioenerji ile çalışmalarını sürdürüyor.

Stephen ayrıca meditasyon ve Kriya Yoga öğretmeni. Hem İngiltere’de hem de yurt dışında kişisel gelişimleriyle binlerce kişiye yardım etmeye devam ediyor.

 

21 Eylül 2018 Cuma günü gidiş

23 Eylül 2018 Pazar günü dönüş

Atlas Jet ile uçuş saatleri

21 Sept KK2001   IST/STANSTED LONDRA        10:25-12:30

23 Sept KK2002   STANSTED/IST                         13:35-19:30

Ücret 2 kişilik odada kişi başı  1.350 USD

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 • County Hotel‘de  oda kahvaltı konaklama
 • Stephen Turoff’un ofisinde alınacak öğle ve akşam yemekleri
 • Havaalanı-otel-Stephen Turoff ofisi transferler
 • Stephen Turoff’un ofisinde yapılacak tüm bireysel ve toplu çalışmalar
 • Zorunlu seyahat sigortası

DAHİL OLMAYANLAR

 • İngiltere vizesi  (İlk kez başvuru yapacakların 6 aylık vize başvurusu yapması tavsiye olunur)
 • Atlas jet uçak bileti
 • Şahsi harcamalar

Not : Kontenjanımız 20 kişi ile sınırlıdır

İletişim : 
 
Turumuz hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bizimle Facebook sayfamız üzerinden ya da ness@viamaris.com.tr mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.