Via Maris Tour | VİA AJANDA
Viamaris, yurt içi ve yurt dışı kültür ve inanç turları düzenleyen butik turizm ve seyahat firmasıdır.
butik tur, viamaris, yurt içi tur, yurt dışı tur, anunnaki, kapadokya, efes, gap, mezopotamya, seyahat, gezi, kültür turu,
110
page-template-default,page,page-id-110,mega-menu-top-navigation,ajax_fade,page_not_loaded,, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,qode-title-hidden,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
May
9
Çar
2018
Murat Tulga Buyruk ile Kudüs Turu – Kadim Sırlarla Öz’e Yolculuk
May 9 @ 06:40 – May 13 @ 22:45

MURAT TULGA BUYRUK İLE KUDÜS TURU – KADİM SIRLARLA ÖZ’E YOLCULUK

9 Mayıs Çarşamba : Ben Gurion – Jaffa (Yafa) – Haifa – Bahai Garden – Akko – Tiberias
THY 784 no.lu uçuş için saat 03:30 ta Atatürk Havalimanı’n da buluşuyoruz. 06:40 ta uçağımız kalkıyor ve 08:45 te Ben Gurion havaalanına iniyoruz. Pasaport işlemlerimiz tamamlandıktan sonra Jaffa kentine doğru yola çıkıyoruz. Kutsal topraklarda antik zamanların giriş kapılarından biri olan Jaffa, bugün yenilenmiş haliyle birçok sanatçıya ev sahipliği yapmaktadır. İsrail’in ekonomik ve kültür Merkezi olan Tel-aviv’e devam edip, Sidna Ali camii’ni görmek üzere Akdeniz’e bakan bir tepede yer alan Herzliya’ya varıyoruz. Sidna Ali Camii 13.yy’da Haçlılara karşı cesurca savaşan Selahattin’in askerleri için Memlukluler tarafından inşa edilmiştir. Türbesi halen binanın içinde yer almaktadır. Ardından aracımızla yola çıkıp, Akdeniz sahil şehri olan Hayfa’ya varıyoruz. UNESCO tarafından dünya mirası ilan edilen muhteşem Bahai Bahçeleri’ni gezip, en iyi korunmuş,oryantal liman şehri olan Akko’ya devam ediyoruz. Tapınak Şovalyeleri’nin ünlü kalesi, yer altı tünelleri, Cezzar Ahmed Paşa Camii ve kervansarayı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama için Tiberias’ta ki otelimize yerleşiyoruz.

10 Mayıs Perşembe: Tiberias – Safed – Banias – Qala’at Namrud –
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından,Kabala’nın Merkezi olarak kabul edilen,antik sinagogların yer aldığı arnavut kaldırımlı sokaklarıyla ünlü Safed şehrine yola çıkıyoruz.Safed şehrini keşfettikten sonra Ürdün nehri kıyısına varıyoruz. Yunan-Roma dönemine ait birçok arkeolojik bulguların yer aldığı bu bölgede rehberimizden bilgileri aldıktan sonra Hermon dağı eteklerindeki Müslüman kalesine çıkıp, Hula vadisi, yukarı Galilee ve Lübnan’a uzanan yolu görüyoruz. Bu ünlü kalenin Nemrud tarafından yapıldığı rivayet edilmektedir.Akşam yemeği ve konaklama için Kudüs’te ki otelimize yerleşiyoruz.

11 Mayıs Cuma: Al-Aqsa – Mt. Of Olives – Jerusalem
Cuma gününün ilk yarısında El-Aksa camii’ndeki hutbeye katılıyoruz. Ardından Haram el-Şerif’in tarihi, arkeolojik geçmişi ve El-Aksa ve Dome of the Rock hakkındaki efsaneler hakkında bilgi alıyoruz. Ardından İsa’nın diriliş kilisesi’ne doğru eski çarşı içinden yol alıp, Omer camii’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Zeytin Dağı tepesine çıkıp Kudüs eski şehrini panoramik seyredip Rabia Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Yürüyerek veya aracımızla Meryem Ana’nın göğe yükseldiği yeri görüp, Yahudi mahallesini gezip, ziyarete açık ise Müslüman, Yahudi ve Hristiyanlar için kutsal olan Kral David’in türbesini ziyaret ediyoruz.Günün sonunda ünlü Ağlama Duvarı’nı görüp, altındaki tüneli ziyaret edip akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

Kudüs Tuıru Murat Tulga Buyruk

12 Mayıs Cumartesi: Masada – Qumran – Nabi Mousa – Bethlehem – Jerusalem
Kahvaltının ardından,Masada’ya hareket ediyoruzTeleferikle Masada’ya çıkıp ardından ölü deniz yazıtlarının bulunduğu Qumran’a devam ediyoruz. Deniz seviyesinin 400 mt altında bulunan,minerallerle dolu Ölü Deniz’e girip rahatlamak için ara veriyoruz.Bundan sonraki durağımız Betlehem,yol üzerinde Hz.Musa’nın mekanını ziyaret edip,Betlehem’de Hz.İsa’nın Doğduğu Kilise olan Church of Nativity’yi geziyoruz.Akşam yemeği için otelimize dönüp,yemeğin ardından kısa bir yürüyüşle Jaffa Kapısı’nın orada David Müzesi’n deki ışık gösterisini izlemeye gidiyoruz.

13 Mayıs Pazar: Israel Museum – Hebron – Ben Gurion
Kahvaltı ve ardından bavullarımızla otelden ayrılıyoruz. Israil Müzesi’ni gezip Hebron ‘a geliyoruz. İbrahim El Halil, Isac ve Yakup’un eşleriyle birlikte türbelerini ziyaret ediyoruz.Bu kutsal yerde ibadet etmek için zaman ayıracağız. Sıradışı ve beklenmedik olaylar dolayısıyla bu ziyaret iptal olabilir,şimdiden uyarmak isteriz.Ardından TK 789 no.lu 21:45 İstanbul uçağımız için en geç saat 18:30’ta Ben Gurion Havaalanı’na geliyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

 • 4 gece otel konaklaması 4* otelde konaklama(1 gece Tiberias &3 gece Kudüs)
 • Programdaki tüm giriş ücretleri
 • 4 kahvaltı+5 öğle yemeği+4 akşam yemeği
 • Türkçe rehber
 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • 9 Mayıs:THY 784 06:40-08:45 IST/TELAVIV &13 Mayıs THY 789 21:45 TLV/IST uçakları ile gidiş/dönüş
 • Seyahat sigortası
 • İsrail vizesi
 • Tüm bahşişler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Tur boyunca kulaklık
 • Otobüste günlük kişi başı 4 adet su

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler;

 • Yemeklerde alınacak su ve diğer içecekler
 • Şahsi harcamalar

Fiyatlar

 • İki kişilik odada kişi başı konaklama: : 2. 150 $
 • Single oda da tek başına konaklama : 275 $

 

Tur işlemleri için lütfen Neslişah Hanım ile iletişime geçiniz;

Mail : ness@viamaris.com.tr

Telefon : 0530 3945927

İsrail’de ki Türkçe rehberimiz dışında,tüm tur boyunca (İstanbul havalimanından gidiş-geliş dahil) İsrail’i çok iyi bilen
acente yetkilisi grubun yanında olacaktır.

 

ÖNEMLİ :

 • İçeriği değişmemek kaydıyla, program akışında değişiklikler yapılabilir.
 • Öngörülen sunum, yer ve içerikleri konusunda değişiklikler yapılabilir.
 • Kutsal yerlerin gezisi için kadınlara uzun etek, kapalı kol ve başörtüsü mecburiyeti vardır.

 

NOTLAR:

 • Uçuş detayları henüz kesin olmayıp değişiklik yapılabilir
 • Güvenliğiniz açısından rehber ve acente görevlisinin haberi olmadan program dışı hareket etmeyiniz.

 

REZERVASYON: Rezervasyonunuz ön ödeme yapılınca kesinleşecektir.

Rezervasyon şartları ;

 • Tur bedelinin en geç 10 Mart 2018’e kadar yapılması gerekmektedir. Bonus özellikli kredi kartlarına 9 taksit yapılmaktadır.
 • Tur hareket tarihinden 30 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir
 • Tur hareket tarihine 15 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.
 • Tüm fiyatlarımızda KDV dahildir.

 

VİZE:

 • Rezervasyon yaptırdığınız zaman sizden istenecek pasaport bilgileri ve evrakları şirketimize iletmeniz gerekmektedir. Vize başvurusu en geç 10 Mart 2018 tarihinde yapılacaktır.
 • Vize alınacak pasaportların 2003 yılından sonra alınmış olması ve son geçerlilik tarihinin tur bitiminden itibaren 6 ay sonra olması gerekmektedir.
 • Vize verilmediği takdirde konsolosluk tarafından alınan vize ücreti iade edilmemektedir.
 • Vize verilmemesi durumunda acentemiz tur ücretini iade edecektir.
 • ÖNEMLİ: İRAN’A GİRİŞ YAPMIŞ KİŞİLER İSRAİL’E  KESİNLİKLE VİZE ALAMAMAKTADIR

 

GENEL BİLGİLER:

 • Hava yollarından kaynaklanan sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Seyahat sigortaları sadece tur esnasında meydana gelen rahatsızlık, yaralanma ve kazaları kapsar. Kronik hastalık ve
  rahatsızlıklar sigorta kapsamında değildir.
 • Gerek duyabileceğiniz kişisel ilaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın.
 • Seyahat belgelerinizin fotokopileri, kredi kartınız vs. çalınırsa nasıl iptal ettireceğinize dair önemli numaraları yanınızda bulundurunuz.
Haz
8
Cum
2018
Göktürk Ramu ile Anunnakilerin İzinde Kapadokya
Haz 8 @ 23:30 – Haz 12 @ 08:00

Göktürk Ramu İle Anunnakilerin İzinde Eskişehir /Yazılıkaya-Hattuşaş/ Yazılıkaya-Konya-Derinkuyu-Kapadokya

9 – 12 Haziran 2018

1.Gün

8 Haziran 2018 günü Saat 23.30 incirliden hareketimiz sonrasında 01.00 da Kadıköy’ den Eskişehir’e doğru hareket ediyoruz. 5 saatlik yolculuktan sonra yolda alacağımız serbest kahvaltı sonrasında Eskişehir’in  Yazılıkaya köyüne ulaşıyoruz. Yazılıkaya anıtı aynı zamanda Frigya Yazılıkayası ve Kral Midas Anıtı olarak bilinmektedir. Peru’daki Titicaca Gölü kenarında bulunan ve Tanrıların Kapısı ya da Yıldız Geçidi olarak adlandırılan Hayu Marca’ya benzerliğiyle dikkat çeken ve ülkemizdeki ley hattının geçtiği yerlerden biri olduğu iddia edilen Yazılıkaya ziyaretimizi tamamladıktan sonra yaklaşık 4 saatlik yolculukla  Konya’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi  yolda serbest olarak alıyoruz. Konya Mevlana Müzesi ziyaretimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam  yemeğimiz otelde.

2.Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kapadokya ya doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Selçuklu döneminden kalma en büyük kervansaray olan Sultanhanı kervansarayını ziyaret ediyoruz. Kapadokya bölgesine ulaştığımızda ilk ziyaret noktamız bölgenin en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu yeraltı şehrini ziyaret ediyoruz. Perslilerin kutsal kitabı Vendidad’a göre; Tanrı Ahura Mazda’nın Peygamber Yima’ya Tanrılar arasındaki savaştan insanları korumak amacıyla yaptırdığı çok katlı yeraltı şehirlerinden biri olduğu iddia edilen Derinkuyu’da anunnakilerin izlerini arayacağız. Öğle yemeğimizi yöreye özgü kayalara oyulmuş güzel bir restoranda. Yemek sonrası ilk ziyaretimizi Göreme Açık hava müzesine yapıyoruz. Kayalara oyulmuş manastırlardan, kiliselerden, şapellerden oluşan bu muhteşem müzeyi ziyaret ettikten sonra Kapadokya’nın olmazsa olmazları Uchisar Kasabası, Güvercinlik Vadisi ve Paşabağ vadilerinde fotograf molaları veriyoruz. Akşam yemeğimiz otelde.

3.Gün

İsteyen misafirlerimiz sabah saatlerinde Kapadokya’da balon uçuşuna katılabilirler. Sabah kahvaltı sonrası Boğazköy’e yani Hattuşaş’a doğru yola çıkıyoruz. 3 Saatlik yolculuk sonrası Hattuşaş’a varıyoruz. Serbest öğle yemeği sonrasında Anadolu’nun ilk büyük krallığı ve ilk büyük medeniyeti olan Hititlerin başkenti Hattuşaş’ı ziyaret ediyoruz. Sonraki ziyaret noktamız bin tanrılı medeniyet olarak bilinen Hititlerin kutsal tapınma alanı olan Hitit Yazılıkayası. Yazılıkaya’nın asıl ilginç yanı iki doğal galerinin duvarlarına alçak kabartma olarak işlenmiş betimlerdir. Büyük galerinin duvarlarında, biri tanrılardan diğeri tanrıçalardan oluşan iki grup, iki koldan alay görünümünde ilerleyerek konumlarıyla ve büyüklükleriyle önemleri vurgulanan Anu ve Antu olduğunu düşündüğümüz baş tanrı ve tanrıçaya ulaşmaktadır. Anunnakilerin bir zamanlar burada büyük bir evlilik töreni ve arkasından anlaşma için bulunduğunu düşündüren bu kabartmaları kadim bilgiler ışığında inceleyeceğiz; gün batımında Nergal’in kılıç tanrı olarak adlandırılmış uzay gemisi çiziminin bulunduğu duvarın önünde gökyüzünü izleyeceğiz. Buradaki  ziyaretimizi tamamladıktan sonra 11 Haziran 2018 günü İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. 12 Haziran 2018’de İstanbul’a ulaştığımızda sizleri yine aynı noktalarda indiriyoruz.

Göktürk Ramu ile Anunnakilerin İzinde

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 1 gece Hilton Konya 5*
 • 1 gece Avrasya Kapadokya 5* otelde konaklama
 • Belirtilen otellerde alınacak 2 kahvaltı  ve 2 akşam yemeği
 • Tüm ören yeri girişleri
 • Araç ve rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 

 • Şahsi harcamalar
 • Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Belirtilen yemekler dışında yenen yemekler

FİYATLAR

 

Ücret : İki kişilik  odada kişi başı   1.075 TL

Single oda farkı   : 145  TL


Kayıt işlemleri için mail, iletişim formu ya da canlı sohbet ekranından iletişime geçiniz

ness@viamaris.com.tr