fbpx

Sosyal Medya :

+90 (0212) 231 00 48

Top
 

Göktürk Ramu ile Anunnakilerin İzinde Kapadokya ve Yazılıkaya

Göktürk Ramu ile Anunnakilerin İzinde Kapadokya ve Yazılıkaya

Göktürk Ramu ile Anunnakilerin İzinde Kapadokya ve Yazılıkaya

Göktürk Ramu İle Anunnakilerin İzinde Eskişehir /Yazılıkaya-Hattuşaş/ Yazılıkaya-Derinkuyu-Kapadokya

24-25 Kasım 2018

1.Gün

24 Kasım 2018 günü Saat 23.00 incirliden hareketimiz sonrasında 00.00 da Kadıköy’ den Eskişehir’e doğru hareket ediyoruz. 5 saatlik yolculuktan sonra yolda alacağımız serbest kahvaltı sonrasında Eskişehir’in Yazılıkaya köyüne ulaşıyoruz. Yazılıkaya anıtı aynı zamanda Frigya Yazılıkayası ve Kral Midas Anıtı olarak bilinmektedir. Peru’daki Titicaca Gölü kenarında bulunan ve Tanrıların Kapısı ya da Yıldız Geçidi olarak adlandırılan Hayu Marca’ya benzerliğiyle dikkat çeken ve ülkemizdeki ley hattının geçtiği yerlerden biri olduğu iddia edilen Yazılıkaya ziyaretimizi tamamladıktan sonra yaklaşık 4 saatlik yolculukla Kapadokya’ya ulaşıyoruz. İlk ziyaret noktamız bölgenin en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu yeraltı şehrini ziyaret ediyoruz. Perslilerin kutsal kitabı Vendidad’a göre; Tanrı Ahura Mazda’nın Peygamber Yima’ya Tanrılar arasındaki savaştan insanları korumak amacıyla yaptırdığı çok katlı yeraltı şehirlerinden biri olduğu iddia edilen Derinkuyu’da Anunnakilerin izlerini arayacağız.. Yemek sonrası ilk ziyaretimizi Göreme açık hava müzesine yapıyoruz. Kayalara oyulmuş manastırlardan, kiliselerden, şapellerden oluşan bu muhteşem müzeyi ziyaret ediyoruz. Otele yerleşim.

2. Gün

25 Kasım 2018

İsteyen misafirlerimiz sabah saatlerinde Kapadokya’da balon uçuşuna katılabilirler

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltıdan sonra,ilk ziyaret noktamız Kapadokya’nın olmazsa olmazları Üçhisar Kasabası, Güvercinlik Vadisi ve Paşabağ vadilerinde fotograf molaları veriyoruz. Ve Boğazköy’e yani Hattuşaş’a doğru yola çıkıyoruz. Serbest öğle yemeği sonrasında 3 Saatlik yolculuk sonrası Hattuşaş’a varıyoruz. Anadolu’nun ilk büyük krallığı ve ilk büyük medeniyeti olan Hititlerin başkenti Hattuşaş’ı ziyaret ediyoruz. Sonraki ziyaret noktamız bin tanrılı medeniyet olarak bilinen Hititlerin kutsal tapınma alanı olan Hitit Yazılıkayası. Yazılıkaya’nın asıl ilginç yanı iki doğal galerinin duvarlarına alçak kabartma olarak işlenmiş betimlerdir. Büyük galerinin duvarlarında, biri tanrılardan diğeri tanrıçalardan oluşan iki grup, iki koldan alay görünümünde ilerleyerek konumlarıyla ve büyüklükleriyle önemleri vurgulanan Anu ve Antu olduğunu düşündüğümüz baş tanrı ve tanrıçaya ulaşmaktadır. Anunnakilerin bir zamanlar burada büyük bir evlilik töreni ve arkasından anlaşma için bulunduğunu düşündüren bu kabartmaları kadim bilgiler ışığında inceleyeceğiz; gün batımında Nergal’in kılıç tanrı olarak adlandırılmış uzay gemisi çiziminin bulunduğu duvarın önünde gökyüzünü izleyeceğiz. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.

Fiyata dahil olan hizmetler

 

  • 1 gece Lodge Kapadokya 5* otelde konaklama
  • Belirtilen otellerde alınacak 1 kahvaltı ve1 akşam yemeği
  • Tüm ören yeri girişleri
  • Araç ve rehberlik hizmetleri
  • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata dahil olmayanlar

 

  • Şahsi harcamalar
  • Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
  • Belirtilen yemekler dışında yenen yemekler

Fiyatlar

 

Ücret : İki kişilik  odada kişi başı   875 TL

Single oda farkı   : 85  TL


Kayıt işlemleri için mail, iletişim formu ya da canlı sohbet ekranından iletişime geçiniz

ness@viamaris.com.tr

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sohbete başla
Merhaba
ViaMaris'e Hoşgeldiniz; Size daha hızlı yanıt verebilmemiz için, hangi konuda bilgi almak istediğinizi belirtir misiniz?