Sosyal Medya :

+90 (0212) 231 00 48

Top
Göktürk Ramu ile Sümerlilerin Anadolu’da ki Şehri Mardin'e gidiyoruz.

Göktürk Ramu ile Sümerlilerin Anadolu’daki şehri Mardin’e gidiyoruz.

Göktürk Ramu ile Sümerlilerin Anadolu’daki şehri, Mardin’e gidiyoruz.

Bu gezide Sümer, Akkad, Elam ve Babil’in  izlerini süreceğiz

 

 1. Gün:  Gündüz Seyranlık; Gece Gerdanlık” Mardin şehrinde ilk gezi durağımız, dinlerin ve dillerin buluştuğu, SüryanisindenArabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Artuklu sanatının tüm inceliklerini taşıyan Taş işçiliğinin ustalıkla sergilendiği Medrese yıllarca eğitim amaçlı kullanılmıştır. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin başında muhteşem fotoğraflar çekerek Medreseden ayrılıyor ve Mardin merkeze geçiyoruz. Kırklar Kilisesine gidiyoruz. Kırklar Kilisesi gezisi sonrası Mardin Arkeoloji müzesi, çarşılarından yolumuza devam edip Mardin`in en önemli tarihi Ulu Camiyi geziyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molamızda yöresel lezzetlerin tadına bakma şansımız olacak. Öğle yemeğimizin ardından Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyr-ulzaferan Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş Tapınağını, Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp bu günlük gezimizi tamamlayıp otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin`deki otelimiz de.

 

 1. Gün: Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Dara Antik Kentine yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen mekanları ve kaya mezarlarıyla büyüleneceğimiz yer bize Selçuk`ta bulunan Efes Antik Kentini anımsatacaktır. Gezi sonrası rotamızı serin sularıyla cennetten bir köşe olarak tasvir edilen bölgenin mesire alanı Beyaz Su `ya çeviriyoruz. Beyaz Su da vereceğimiz bir çay molasının ardından, Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin Bölgesinin kalbi Midyat`a gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Midyat`ta ilk olarak Sıla dizisinin de çekildiği Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Fıstık bahçesi içerisine kurulmuş Mor Gabriel (Deyr-ul Umur) Manastırına ziyaret ettikten sonra çarşı meydanında yöresel Telkâri (Gümüş Tel İşlemeciliği) işletmecilerinde serbest zaman vereceğiz. Yemek molası sonunda Hasankeyf`e hareket ediyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini Fotoğraflıyoruz. Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprü`yü görüp, Kör Zeynel Türbesini de fotoğrafladıktan sonra Hasankeyf gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizi burada sonlandırıp Havalimanına hareket ediyoruz.

 

Mardin uçuş bilgileri

23.02.2019  07:20/09:10  Sabiha Gökçen/Mardin  PC 2430

24.02.2019  19:55/21:50  Mardin/Sabiha Gökçen  PC 2433

Fiyata dahil olan hizmetler

 

 • Mardin Hilton Garden Inn veya Artuklu Kervansarayı ‘n da konaklama
 • Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 • Tüm ören yeri girişleri
 • Araç ve rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata dahil olmayanlar

 

 • Mardin’e ulaşım
 • Şahsi harcamalar
 • Programda belirtilen yemekler dışındaki yemekler dahil değildir
 • Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müze ve ören yeri girişleri için Müzekart bulundurmanızı öneririz. Müze kartınız yoksa, müze ve ören girişi yerlerinde 70 TL karşılığında temin edebilirsiniz.

Fiyatlar

 

Ücret : İki kişilik  odada kişi başı   750 TL

Single oda farkı   : 110  TL


Kayıt işlemleri için mail, iletişim formu ya da canlı sohbet ekranından iletişime geçiniz

ness@viamaris.com.tr

Sizlere daha hızlı dönüş yapmamız için ness@viamaris.com.tr adresine mail gönderebilir ya da sitemizde yer alan canlı destek bölümünden yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorry, the comment form is closed at this time.