Sosyal Medya :

+90 (0212) 231 00 48

Top
mısır turu

Araştırmacı Yazar Göktürk Ramu ile Mısır’ın Gizemli Tarihi

Kontenjanımız Dolmuştur

Turumuza gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.

Tur Takvimi

 24 Ocak Çarşamba

MS 738 Egypt Air uçağıyla saat:14.00 de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Kahire’ye hareket ediyoruz. Kahire’ye indikten sonra da otelimize yerleşiyoruz.

25 Ocak Perşembe
Giza Piramitleri – Kahire Müzesi

Kahvaltının ardından piramitleri gezeceğiz. Büyük Piramit, Kefken, Menkara Piramitleri ile Sfenks’i ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından da Kahire Müzesi’ne gideceğiz. Akşam yemeği için otelimize gideceğiz.

26 Ocak Cuma
-Karun gölü –Bahr Yousef -Hawara Piramidi

Kahvaltının ardından, Karun gölüne hareket ediyoruz. Bahr Yusuf(Yusuf’un Su Yolu), Karun Gölü üzerinde tekne gezisi, Hawara Piramidi. Yusuf’un yedi yıllık bolluk döneminde bir kanal yaparak yapay bir göl oluşturduğu ve tahıllardan ziyade suyu depoladığı üzerine görüşler ve araştırmalar bulunmaktadır. İşte burada Bahr Yusuf(Yusuf’un Su Yolu), suyu dağıtan Hawara Piramidini ve bu yapay gölün havzasını göreceğiz.

27 Ocak Cumartesi
-Memphis-Sakkara -İmhotep müzesi -Red piramit

Kahvaltının ardından bavullarımızla otelden ayrılıyoruz, Memphis-Sakkara-İmhotep Müzesi-Red Piramit gezilerimizi yapıp saat 19:30’da bizi Luxor’a götürecek yataklı trene yerleşiyoruz.

 28 Ocak Pazar
-Luxor -Danderah -Abydos

Sabah kahvaltısı trende ve Luxor’a varıyoruz. Abydos’a gidiyoruz ve 2. Ramses’in babası 1. Seti’nin tapınağını ziyaret ediyoruz. Abydos’ta meşhur helikopter, denizaltı hiyeroglifleri bulunmaktadır. Abydos’tan sonra Denderah’a Hathor’un Tapınağı’na gideceğiz. Meşhur elektrik ampülleri buradadır. Ayrıca duvarlarında hiçbir tapınakta olmayan semboller ve garip şekiller vardır. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. (isteyenler bugün extra ücret ödeyerek Kral seti’nin mezarını gezebilirler)

29 Ocak Pazartesi
-Karnak Tapınağı-Luxor Tapınağı

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Luxor ve Karnak tapınaklarını ziyaret edip 4 gün sürecek Nil Nehri gezimizi yapacağımız 5* gemiye yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide olacaktır.

30 Ocak Salı
-Krallar Vadisi -Hatshepsut Tapınağı

Gemide kahvaltı ve ardından krallar vadisi, ilk ve tek kadın firavun Hatsepsut Tapınağı, Aslan Tanrıça Sekhmet’in tapınağı Medinat Habu ve Tutankhamun mezarını ve Tanrı Khnum tapınağını ziyaret edip, Esan Tapınağını gezip akşam yemeği ve konaklama için gemiye dönüyoruz.Gemimiz gece boyunca Edfu’ya doğru hareket ediyor.
(isteyenler bugün extra ücret ödeyerek Kraliçe Nefertati mezarını gezebilirler)

31 Ocak Çarşamba
-Horus Tapınağı -KomOmbo -Sobek&Horus Tapınağı

Kahvaltının ardından Edfu’da bulunan Horus tapınağını ziyaret edip gemiyle KomOmbo’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği gemidedir. Ardından, zamanında Mısır’ın şifa merkezi olan Sobekh ile Horus’un ortak tapınağını ziyaret ediyoruz.

01 Şubat Ocak Perşambe
-Aswan -Elephantine -Nübye Köyü

Kahvaltının ardından Aswan’ın meşhur büyük barajını ve Bitmemiş Obelisk’i görüyoruz. Ardından da Mısır’ın en güzel noktalarından birisine, Tanrıça İsis’in Philae’deki tapınağına gidiyoruz. Tapınak ada üzerinde kurulu olduğu için Nil nehri üzerinden teknelerle ulaşıyoruz.

02 Şubat Cuma

02 Şubat – Uçağımız ASWAN dan kalkıyor. MS 091 iç hat uçuşu ile Kahire’ye uçup,09:35 te MS 737 uçuşu ile İstanbul’a geri dönüyoruz olacak.

Sorry, the comment form is closed at this time.