fbpx

Sosyal Medya :

+90 (0212) 231 00 48

Top
 

Ekinoks’ta Truva’ya gidiyoruz

Farkındalık Turu

Ekinoks’ta Truva’ya gidiyoruz

Göktürk Ramu ve Ayşe Tolga ile 21-22 Mart Atlantis’in İzinde Truva Gezisi

Göktürk Ramu modern araştırmalarla Platon‘un Timaios ve Kritias‘ını birleştiriyor ve Atlantis bulmacasına farklı bir pencere açıyor.

Assos’taki Athena Tapınağı ve Alexander Troias‘taki Apollon Tapınağı‘nın ardından otelde Atlantis-Luvi semineri bizi bekliyor olacak. Ertesi gün ise Atlantis‘ten kaldığı düşünülen kalıntılar ve Truva Ören Yeri ziyaret edilecek.

 

Ayşe Tolga ile Truva ve Assos’ta Ekinoks titreşim ve enerji uyumlaması yapılacaktır

Truva ve Assos‘ta Ayşe Tolga ile Enerji Uyumlanması Son kitabı Titreşimini Yükselt, Hayatın Değişsin’deki sistem ve teknikler ve Torus Enerjisine uyumlanması yapılacaktır

Çalışmada: Enerji formları ve kullanımları Kutsal geometri sembolleri ve kullanımları Torus enerjisi uyumlanması

 


TUR DETAYLARI

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Assos Nazlıhan  Otel’de 1 gece konaklama
 • Otelde alınacak kahvaltı ve akşam yemeği
 • Araç ve rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Şahsi harcamalar
 • Diğer yemekler
 • Alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Müze Girişleri (Müze Kart Geçerlidir, Müze kartı olmayanlar müze girişinde satın alabilirler)

 


FİYATLAR

Ücret : İki kişilik  odada kişi başı 1.100 ₺

Single oda : 1.250 ₺


 

Kayıt işlemleri için; Murathan Sağınç : murat@viamaris.com.tr   Mobil : +90 539 361 7851

Neslişah Cevahir : ness@viamaris.com.tr

Troya, dünyadaki en ünlü antik kentlerden birisidir. Troya’da görülen 9 katman, kesintisiz olarak 3000 yıldan fazla bir zamanı göstermekte ve Anadolu, Ege ve Balkanların buluştuğu bu benzersiz coğrafyada yerleşmiş olan uygarlıkları izlememizi sağlamaktadır.

Troya’daki en erken yerleşim katı M.Ö. 3000-2500 ile erken Tunç Çağı’na tarihlenmektedir, daha sonra sürekli yerleşim gören Troya katmanları M.Ö. 85 – M.S. 8. yüzyıla tarihlenen Roma Dönemi ile sona ermektedir. Troya, bulunduğu coğrafi konum nedeniyle burada hüküm süren uygarlıkların diğer bölgelerle ticari ve kültürel bağlantıları açısından daima çok önemli bir rol üstlenmiştir.

Troya ayrıca gösterdiği kesintisiz katmanlaşma ile Avrupa ve Ege’deki diğer arkeolojik alanlar için referans görevi görmektedir. İlk olarak 1871’de Heinrich Schliemann, daha sonra W. Dörpfeld, C.W Blegen tarafından kazılmış olan bu görkemli arkeolojik şehirde kazılar halen sürdürülmektedir.

1 Gece / 2 Gün
 • Destinasyon
 • Hareket
  İstanbul / Çanakkale
 • Hareket Saati
  20 Mart 2020 Cuma akşamı İstanbul’dan araçla yola çıkıyoruz
 • Dönüş zamanı
  22 Mart 2020 Pazar İstanbul'a dönüş
 • Önemli bilgiler
  Yanınızda müze kart bulundurmanızı rica ederiz
 • Turun Adı
  Ekinoks’ta Truva’ya gidiyoruz

BİR DEĞERLENDİRME YAZIN

Destinasyonlar
Konaklama
Müze Girişleri
Tur Ücreti
Ulaşım
Yemek

Göktürk Ramu ile Truva ve Assos’ta Anunnakilerin İzlerini Takip EdiyoruzTroya Antik KentiTroya, dünyadaki en ünlü antik kentlerden birisidir. Troya’da görülen 9 katman, kesintisiz olarak 3000 yıldan fazla bir zamanı göstermekte ve Anadolu, Ege ve Balkanların buluştuğu bu benzersiz coğrafyada yerleşmiş olan uygarlıkları izlememizi sağlamaktadır. Troya’daki en erken yerleşim katı M.Ö. 3000-2500 ile erken Tunç Çağı’na tarihlenmektedir, daha sonra sürekli yerleşim gören Troya katmanları M.Ö. 85 – M.S. 8. yüzyıla tarihlenen Roma Dönemi ile sona ermektedir. Troya, bulunduğu coğrafi konum nedeniyle burada hüküm süren uygarlıkların diğer bölgelerle ticari ve kültürel bağlantıları açısından daima çok önemli bir rol üstlenmiştir. Troya ayrıca gösterdiği kesintisiz katmanlaşma ile Avrupa ve Ege’deki diğer arkeolojik alanlar için referans görevi görmektedir. İlk olarak 1871’de Heinrich Schliemann, daha sonra W. Dörpfeld, C.W Blegen tarafından kazılmış olan bu görkemli arkeolojik şehirde kazılar halen sürdürülmektedir.AssosBehramkale tescilli bir Osmanlı köyüdür. Assos antik kenti de bu köyün sınırları içindedir. Antik Assos kenti bir volkan konisi üzerinde konumlanmıştır. Akropol (yukarı şehir) ve güneye doğru inen teraslar üzerinde diğer yapılar vardır. Assos’un çevresi yaklaşık 4 km. uzunluğundaki surlarla çevrilidir. Şehrin iki ana kapısı olan doğu ve batı kapılarının önünde nekropoller vardır. En üst noktada yer alan ve tanrıça Athena’ya adanmış tapınak İ.Ö. 525 yıllarına tarihlenir. Agora, güney yamaçlarında teras üzerindedir. Kuzey stoası iki katlı, güney stoası dört katlıdır. Kısmen restore edilmiş tiyatro 5000 kişiliktir. Yunan ve Roma dönemlerinde kullanılmıştır. Assos antik limanı bugün gözde bir tatil mekanıdır. Kente ait arkeolojik buluntular; Boston Güzel Sanatlar Müzesi, Louvre Müzesi, İstanbul ve Çanakkale Arkeoloji Müzelerinde sergilenmektedir.
Sohbete başla
Merhaba
ViaMaris'e Hoşgeldiniz; Size daha hızlı yanıt verebilmemiz için, hangi konuda bilgi almak istediğinizi belirtir misiniz?