Sosyal Medya :

+90 (0212) 231 00 48

Top
 
Farkındalık Turu

Kudüs ve Petra Turu

24 Ağustos 2020:Ben Gurion – City of David – Western Wall

PEGASUS SAW/TLV PC 795 nolu uçuşu ile sabah 09:55’te Telaviv Ben Gurion havalimanına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Jerusalem’e (Kudüs) yola çıkıyoruz. Turumuza Ağlama Duvarı ile başlıyoruz, Kudüs’te bulunan ve Yahudilerce kutsal sayılan, Büyük Tapınağın ayakta kalan batı duvarıdır. Bu sebepten Batı Duvarı adıyla da bilinmektedir. Ardından Hezekiah Tüneli’ni ziyaret ediyoruz. Asur kralı Sanherib’in istilasına uğrayacağını anlayıp ve bunun üzerine hazırlık yapan Kral Hezekiya, Siloam Tüneli olarak da bilinen Hezekiya Tünelini ve Geniş Duvarı inşa ettirmiştir (M.Ö. 8.yy) 533 metre uzunluğundaki tünel, Kudüs’e şehir dışında bulunan Gihon Pınarı ve Siloam Havuzu’ndan yer altından su tedarik etmek için inşa edilmiştir. Tüneli iki taraflı kazan işçiler tam ortaya geldiklerinde o günün anısına Siloam Yazıtını hazırlamışlardır (Halen İstanbul Arkeoloji Müzesinde). O savaşın sonunda Yahweh’in meleği (Anunnaki uzay aracı) gökyüzünden gelerek 185 bin Asurluyu öldürmüştür. Anunnakilerin izlerini bulacağımız bu tünelin harika antik taş işçiliği ve günümüzde diz boyundaki su da trekking etkinliği her yaştan ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Akşam Ağlama Duvarı’nın altındaki tüneli ziyarete gidiyoruz. Bu tünel ziyareti standart turlarda bulunmamakta ve içeriye giriş randevu sistemiyle olmaktadır. Anunnakilerden kalan platformun en büyük taşlarına bu tünelde rastlayacak ve o taşlara dokunarak Anunnakileri hissedeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Kudüs’te ki otelimizde.

25 Ağustos 2020:Kudüs

Kahvaltının ardından Kudüs’ü keşfetmeye başlıyoruz. El Aksa Camii, Kubbet ul Sahra, Via Dolorosa, Yeniden Diriliş Kilisesi (Church of the Holy Sepulcher) ve Kudüs’ün Ermeni Bölgesini geziyoruz. Buradaki en önemli iki yer Moriya Tepesinde bulunan antik platform ve üzerindeki Kubbet-üs Sahra. Antik platformun M.Ö. 10500 de yapıldığını iddia eden bizler için Anunnakileri en derinden hissedeceğimiz bu platformun özel kısımlarında bolca zaman geçireceğiz. Halife Ömer tarafından yapılan Kubbet-üs Sahra’nın içinde ise kutsal kayayı göreceğiz ve bu kayanın altındaki mağaraya gireceğiz. Bu kayanın alt kısımlarında sonarla tespit edilmiş olan odalar ve boşluklar bulunduğunu söylediğimizde Kubbet-üs Sahra’nın saklı gizemleri daha iyi anlaşılacaktır. Turumuzu tamamlayıp akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz..

26Ağustos 2020: Haifa-Akko-Tel Megiddo

Kahvaltının ardından Hayfa’ya hareket ediyoruz. Bahai Bahçelerini ziyaret edip, Carmel tepesinden şehir manzarasını gördükten sonra öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Ardından 30 dakikalık bir yolculuk ile Akka’ya varıyor ve şehri gezmeye başlıyoruz. Tapınak Şövalyelerinin ünlü kalesi yer altı tünelleri, Cezzar Ahmed Paşa Camii ve Kervansarayı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği için Kudüs’e otelimize dönüyoruz


27 Ağustos 2020: Qumran-Jerich-Ürdün Dead Sea

Sabah kahvaltısının ardından Ölüdeniz yazıtlarının bulunduğu Kumran’ı ziyaret edeceğiz. Sadece turumuza özel Ein Bokek & Neve Zohar’a uğrayıp Ölüdeniz sahil yoluyla nükleer savaşın izlerini takip edeceğiz. Sodom Gomorra mağaralarına giremesek de (yasak olduğu için) 4000 yıl önceki nükleer saldırının izlerini göreceğiz. Sonrasında başka turlarda yer almayan ve dünyanın en eski yerleşim yeri olarak bulunan Jericho’ya dönüyoruz ve burada Jericho Tower’ı ziyaret ediyoruz. Anunnakilerin bizzat yaşadığı, Gılgamış’ın Bira Hanım Suduri’yle buluştuğu, Ay Tanrısı Sin’in ilk kenti olan Jericho’da bol zaman geçireceğiz. Ses ve frekans teknolojisiyle yıkılmış olan Jericho duvarlarını hatırlatan kulenin önünde o günlere geri döneceğiz. Ardından aracımızla sınırı geçerek Ürdün Ölüdeniz’de ki otelemize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme  otelimizde.

28 Ağustos 2020,Petra-Wadi Rum

Ölüdeniz’de ki otelimizde saat 10.00’a kadar serbest zaman, ardından UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak belirlenen Gül kırmızısı şehir Ürdün’e heyecan verici günlük tura başlıyoruz. Petra, hala Bedevi alanının bir parçasını oluşturmaktadır ve bu kültürel mirasa yapacağınız unutulmaz yolculuğa başlarken onları atları ve develeriyle göreceksiniz. Şehrin dışındaki mezarları geçtikten sonra, Nubian kumtaşında neredeyse 800 metre uzunluğundaki muazzam bir çatlak olan “Siq”e geliyorsunuz.  Bu sargılı çatlak, 100 metre yükseklikteki kayalıkları birbirinden ayırıyor. Pasajın sonuna doğru, Sıq büyük tarzı ile son bir dönüş yapar ve kasvetli Petra’nın en etkileyici anıtı Al Khazneh (Hazine) dışında yükselen parlaklık görünür. Al Khazneh’in dışında, antik çağın en zarif kalıntılarından biri yaklaşık 42 metre yüksekliğindedir ve M.Ö. Birinci Yüzyılda Dağın katı kayasından oyulmuş, al Hazneh’in daha sonra Nabataean tapınağı olarak kullanıldığına inanmaktadırlar.

Film tutkunları filmi “Indiana Jones ve Kıyamet Tapınağı”nın son sahnelerinde oynadığı rolden tanıyacaktır. Ziyaretten sonra Petra’nın ana kapısına geri yürüyüş sonrasında bedevi kampına dönüyoruz, akşam yemeği ve geceleme Wadi Rum’da ki otelimizde

29 Ağustos 2020 ,Wadi Rum-Aqaba

Kahvaltı sonra, Wadi Rum turumuz  başlıyor. Wadi Rum, yuvarlanan kum tepeleri ve kumtaşı dağlarıyla dünyanın en muhteşem çöl manzaralarından birine sahiptir. Onun gizem ve cazibesi, ünlü T.E. Lawrence da dahil olmak üzere daha önce pek çok ziyaretçide olduğu gibi, sizi de cezbedecektir. Arabistanlı Lawrence, Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi ve Pembe Panter’in Dönüşü gibi bazı ünlü filmler burada çekildi.

Yerel Bedevilerin sizi Wadi Rum’un Kızıl çölüne kadar (4×4) cipleriyle götürmelerine izin verin. Dağlara oyulmuş antik çağlardan ipuçlarını ve birkaç bin yıl boyunca insan aktivitesinin izlerini, düşen kayayı keşfedin. Her yerde antik uygarlıkların bıraktığı izler vardır – Thamudic, Nabataean, Yunanca ve Arapça metinlerin piktografları, resmi yazıtlar ve av sahnelerini betimleyen kaya sanatlarını görürüz. Aqaba beach hotel’de akşam yemeği ve geceleme

30 Ağustos 2020 Aqaba-Amman  

 Kahvaltının ardından otelimizde serbest zaman,deniz ve güneşin keyfini çıkarabilir,gezinin yorgunluğunu atabilirsiniz.Öğleden sonra yola çıkıp Amman’a varıyoruz.Bu büyülü şehri keşfetmek ve alışveriş yapmak için akşam saat 22.00 ye kadar vaktimiz var.Ardından dönüş uçağımız için Havaalanına hareket edeceğiz

Ve dönüş uçağımız için akşam saat 10’da havaalanına transfer

PEGASUS    31.08.2020 AMM/TZX    02:30 – 04:45      PC897

PEGASUS    31.08.2020 TZX/SAW     07:25 – 09:10      PC2831


Uçak biletleri için Emre Karapınar ile irtibata geçebilirsiniz…

Tel : 0538 6011414

Tel: 0535 3991843

Tur Detayları

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

 • 6 gece otel konaklaması
 • Programdaki tüm giriş ücretleri
 • 6 kahvaltı+6 öğle yemeği+6 akşam yemeği
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • İsrail vizesi
 • Tüm bahşişler
 • Yurt dışı çıkış harcı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler;

 • Yemeklerde ve araçlarda alınacak su ve diğer içecekler
 • Şahsi harcamalar
 • İstanbul – Tel Aviv ve Amman İstanbul gidiş dönüş uçak biletleri
 • Uçuş Bilgileri :
  • Gidiş    : PEGASUS    24.08.2020 SAW/TLV     07:45 – 09:55      PC795
  • Dönüş : PEGASUS 31.08.2020 AMM/AYT 03:55 – 05:30 PC1801
   PEGASUS 31.08.2020 AYT/SAW 07:35 – 08:50 PC2001
Uçak biletleri için Emre Karapınar ile irtibata geçebilirsiniz…

Tel : 0538 6011414

Tel: 0535 3991843

Fiyatlar

 • İki kişilik odada kişi başı konaklama: : 2.350 $ (Peşin Ödeme)
 • Single oda da tek başına konaklama : 2,800 $ 

Kayıt işlemleri için mail, iletişim formu ya da canlı sohbet ekranından iletişime geçiniz.

Murathan Sağınç : murat@viamaris.com.tr   Mobil : +90 539 361 7851

Neslişah Cevahirness@viamaris.com.tr  Mobil : +90 530 394 5927

İsrail ve Ürdün’de ki Türkçe rehberimiz dışında, tüm tur boyunca (İstanbul havalimanından gidiş-geliş dahil) İsrail’i çok iyi bilen acente yetkilisi grubun yanında olacaktır.

ÖNEMLİ :

 • İçeriği değişmemek kaydıyla, program akışında değişiklikler yapılabilir.
 • Öngörülen sunum, yer ve içerikleri konusunda değişiklikler yapılabilir.
 • Kutsal yerlerin gezisi için kadınlara uzun etek, kapalı kol ve başörtüsü mecburiyeti vardır.

NOTLAR:

 • Uçuş detayları henüz kesin olmayıp değişiklik yapılabilir
 • Güvenliğiniz açısından rehber ve acente görevlisinin haberi olmadan program dışı hareket etmeyiniz.

REZERVASYON: Rezervasyonunuz ön ödeme yapılınca kesinleşecektir.

Rezervasyon şartları ;

 • Tur bedelinin peşin olarak en geç 1 Mayıs 2020’a kadar yapılması gerekmektedir.
 • Tur hareket tarihinden 60 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir
 • Tur hareket tarihine 30 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.
 • Tüm fiyatlarımızda KDV dahildir.

VİZE:

 • Rezervasyon yaptırdığınız zaman sizden istenecek pasaport bilgileri ve evrakları şirketimize iletmeniz gerekmektedir. Vize başvurusu en geç 1 Haziran 2020 tarihinde yapılacaktır.
 • Vize alınacak pasaportların 2003 yılından sonra alınmış olması ve son geçerlilik tarihinin tur bitiminden itibaren 6 ay sonra olması gerekmektedir.
 • Vize verilmediği takdirde konsolosluk tarafından alınan vize ücreti iade edilmemektedir.
 • Vize verilmemesi durumunda acentemiz tur ücretini iade edecektir.
 • ÖNEMLİ: İRAN’A GİRİŞ YAPMIŞ KİŞİLER İSRAİL’E  KESİNLİKLE VİZE ALAMAMAKTADIR

GENEL BİLGİLER:

 • Hava yollarından kaynaklanan sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Seyahat sigortaları sadece tur esnasında meydana gelen rahatsızlık, yaralanma ve kazaları kapsar. Kronik hastalık ve
  rahatsızlıklar sigorta kapsamında değildir.
 • Gerek duyabileceğiniz kişisel ilaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın.
 • Seyahat belgelerinizin fotokopileri, kredi kartınız vs. çalınırsa nasıl iptal ettireceğinize dair önemli numaraları yanınızda bulundurunuz.

Bu turumuz Kudüs ve Ürdün’ü kapsamaktadır. Fakat; bu geziye özel iki ayrı program daha oluşturduk, bunlar; Kudüs-Hayfa-Telaviv ve Ölüdeniz-Petra-Akabe-Amman turları. Turlar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız.

 1. Kudüs Hayfa ve Telaviv Turu
 2. Ölüdeniz Petra Akabe ve Amman Turu
6 Gece / 7 Gün
18+ Yaş
 • Destinasyon
 • Hareket
  İstanbul / İsrail
 • Hareket Saati
  PEGASUS    24.08.2020 SAW/TLV     07:45 – 09:55      PC795
 • Dönüş zamanı
  PEGASUS 31.08.2020 AMM/AYT 03:55 – 05:30 PC1801 / PEGASUS 31.08.2020 AYT/SAW 07:35 – 08:50 PC2001
 • Turun Adı
  Kudüs ve Petra Turu
Kudüs ve Ürdün gezimizde alternatif olarak sadece Kudüs'e gelmek isteyenler için 3 gece / 4 günlük Kudüs Turumuza ait detaylar aşağıdaki gibidir. Sadece Kudüs'e gezisine katılacaklar daha fazla bilgi almak için; Murathan Sağınç (murat@viamaris.com.tr   Mobil : +90 539 361 7851) ile iletişime geçebilirler

24 Ağustos 2020:Ben Gurion – City of David – Western Wall

PEGASUS SAW/TLV PC 795 nolu uçuşu ile sabah 09:55’te Telaviv Ben Gurion havalimanına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Jerusalem’e (Kudüs) yola çıkıyoruz. Turumuza Ağlama Duvarı ile başlıyoruz, Kudüs’te bulunan ve Yahudilerce kutsal sayılan, Büyük Tapınağın ayakta kalan batı duvarıdır. Bu sebepten Batı Duvarı adıyla da bilinmektedir. Ardından Hezekiah Tüneli’ni ziyaret ediyoruz. Asur kralı Sanherib’in istilasına uğrayacağını anlayıp ve bunun üzerine hazırlık yapan Kral Hezekiya, Siloam Tüneli olarak da bilinen Hezekiya Tünelini ve Geniş Duvarı inşa ettirmiştir (M.Ö. 8.yy) 533 metre uzunluğundaki tünel, Kudüs’e şehir dışında bulunan Gihon Pınarı ve Siloam Havuzu’ndan yer altından su tedarik etmek için inşa edilmiştir. Tüneli iki taraflı kazan işçiler tam ortaya geldiklerinde o günün anısına Siloam Yazıtını hazırlamışlardır (Halen İstanbul Arkeoloji Müzesinde). O savaşın sonunda Yahweh’in meleği (Anunnaki uzay aracı) gökyüzünden gelerek 185 bin Asurluyu öldürmüştür. Anunnakilerin izlerini bulacağımız bu tünelin harika antik taş işçiliği ve günümüzde diz boyundaki su da trekking etkinliği her yaştan ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Akşam Ağlama Duvarı’nın altındaki tüneli ziyarete gidiyoruz. Bu tünel ziyareti standart turlarda bulunmamakta ve içeriye giriş randevu sistemiyle olmaktadır. Anunnakilerden kalan platformun en büyük taşlarına bu tünelde rastlayacak ve o taşlara dokunarak Anunnakileri hissedeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Kudüs’te ki otelimizde.

25 Ağustos 2020:Kudüs

Kahvaltının ardından Kudüs’ü keşfetmeye başlıyoruz. El Aksa Camii, Kubbet ul Sahra, Via Dolorosa, Yeniden Diriliş Kilisesi (Church of the Holy Sepulcher) ve Kudüs’ün Ermeni Bölgesini geziyoruz. Buradaki en önemli iki yer Moriya Tepesinde bulunan antik platform ve üzerindeki Kubbet-üs Sahra. Antik platformun M.Ö. 10500 de yapıldığını iddia eden bizler için Anunnakileri en derinden hissedeceğimiz bu platformun özel kısımlarında bolca zaman geçireceğiz. Halife Ömer tarafından yapılan Kubbet-üs Sahra’nın içinde ise kutsal kayayı göreceğiz ve bu kayanın altındaki mağaraya gireceğiz. Bu kayanın alt kısımlarında sonarla tespit edilmiş olan odalar ve boşluklar bulunduğunu söylediğimizde Kubbet-üs Sahra’nın saklı gizemleri daha iyi anlaşılacaktır. Turumuzu tamamlayıp akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz..

26Ağustos 2020: Haifa-Akko-Tel Megiddo

Kahvaltının ardından Hayfa’ya hareket ediyoruz. Bahai Bahçelerini ziyaret edip, Carmel tepesinden şehir manzarasını gördükten sonra öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Ardından 30 dakikalık bir yolculuk ile Akka’ya varıyor ve şehri gezmeye başlıyoruz. Tapınak Şövalyelerinin ünlü kalesi yer altı tünelleri, Cezzar Ahmed Paşa Camii ve Kervansarayı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği için Kudüs’e otelimize dönüyoruz

27 Ağustos 2020: Qumran-Jericho

Sabah kahvaltısının ardından Ölüdeniz yazıtlarının bulunduğu Kumran’ı ziyaret edeceğiz. Sadece turumuza özel Ein Bokek & Neve Zohar’a uğrayıp Ölüdeniz sahil yoluyla nükleer savaşın izlerini takip edeceğiz. Sodom Gomorra mağaralarına giremesek de (yasak olduğu için) 4000 yıl önceki nükleer saldırının izlerini göreceğiz. Sonrasında başka turlarda yer almayan ve dünyanın en eski yerleşim yeri olarak bulunan Jericho’ya dönüyoruz ve burada Jericho Tower’ı ziyaret ediyoruz. Anunnakilerin bizzat yaşadığı, Gılgamış’ın Bira Hanım Suduri’yle buluştuğu, Ay Tanrısı Sin’in ilk kenti olan Jericho’da bol zaman geçireceğiz. Ses ve frekans teknolojisiyle yıkılmış olan Jericho duvarlarını hatırlatan kulenin önünde o günlere geri döneceğiz. Ardından İstanbul’a dönüş için havaalanına hareket ediyoruz

 

PEGASUS    24.08.2020 SAW/TLV     07:45 – 09:55      PC795

PEGASUS    27.08.2020 TLV/SAW     16:15 – 18:30      PC784
Kudüs ve Ürdün gezimizde alternatif olarak sadece Ürdün'e gelmek isteyenler için 3 gece / 4 günlük Ürdün turumuza ait detaylar aşağıdaki gibidir. Sadece Ürdün gezisine katılacaklar daha fazla bilgi almak için; Murathan Sağınç (murat@viamaris.com.tr   Mobil : +90 539 361 7851) ile iletişime geçebilirler

27 Ağustos 2020: Ürdün-Dead Sea

Pegasus Ankara aktarmalı uçak ile Amman’a uçup otelimize yerleşiyoruz.Kudüs’ten gelecek grubu beklerken Ölüdeniz’de ki otelimizde serbest zaman .Akşam yemeği ve geceleme  otelimizde.

28 Ağustos 2020,Petra-Wadi Rum

Ölüdeniz’de ki otelimizde saat 10.00’a kadar serbest zaman, ardından UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak belirlenen Gül kırmızısı şehir Ürdün’e heyecan verici günlük tura başlıyoruz. Petra, hala Bedevi alanının bir parçasını oluşturmaktadır ve bu kültürel mirasa yapacağınız unutulmaz yolculuğa başlarken onları atları ve develeriyle göreceksiniz. Şehrin dışındaki mezarları geçtikten sonra, Nubian kumtaşında neredeyse 800 metre uzunluğundaki muazzam bir çatlak olan "Siq"e geliyorsunuz.  Bu sargılı çatlak, 100 metre yükseklikteki kayalıkları birbirinden ayırıyor. Pasajın sonuna doğru, Sıq büyük tarzı ile son bir dönüş yapar ve kasvetli Petra'nın en etkileyici anıtı Al Khazneh (Hazine) dışında yükselen parlaklık görünür. Al Khazneh'in dışında, antik çağın en zarif kalıntılarından biri yaklaşık 42 metre yüksekliğindedir ve M.Ö. Birinci Yüzyılda Dağın katı kayasından oyulmuş, al Hazneh'in daha sonra Nabataean tapınağı olarak kullanıldığına inanmaktadırlar.

Film tutkunları filmi "Indiana Jones ve Kıyamet Tapınağı"nın son sahnelerinde oynadığı rolden tanıyacaktır. Ziyaretten sonra Petra'nın ana kapısına geri yürüyüş sonrasında bedevi kampına dönüyoruz, akşam yemeği ve geceleme Wadi Rum'da ki otelimizde

29 Ağustos 2020 ,Wadi Rum-Aqaba

Kahvaltı sonra, Wadi Rum turumuz  başlıyor. Wadi Rum, yuvarlanan kum tepeleri ve kumtaşı dağlarıyla dünyanın en muhteşem çöl manzaralarından birine sahiptir. Onun gizem ve cazibesi, ünlü T.E. Lawrence da dahil olmak üzere daha önce pek çok ziyaretçide olduğu gibi, sizi de cezbedecektir. Arabistanlı Lawrence, Indiana Jones ve Son Haçlı Seferi ve Pembe Panter'in Dönüşü gibi bazı ünlü filmler burada çekildi.

Yerel Bedevilerin sizi Wadi Rum'un Kızıl çölüne kadar (4x4) cipleriyle götürmelerine izin verin. Dağlara oyulmuş antik çağlardan ipuçlarını ve birkaç bin yıl boyunca insan aktivitesinin izlerini, düşen kayayı keşfedin. Her yerde antik uygarlıkların bıraktığı izler vardır - Thamudic, Nabataean, Yunanca ve Arapça metinlerin piktografları, resmi yazıtlar ve av sahnelerini betimleyen kaya sanatlarını görürüz. Aqaba beach hotel'de akşam yemeği ve geceleme

30 Ağustos 2020 Aqaba-Amman  

 Kahvaltının ardından otelimizde serbest zaman,deniz ve güneşin keyfini çıkarabilir,gezinin yorgunluğunu atabilirsiniz.Öğleden sonra yola çıkıp Amman’a varıyoruz.Bu büyülü şehri keşfetmek ve alışveriş yapmak için akşam saat 22.00 ye kadar vaktimiz var.Ardından dönüş uçağımız için Havaalanına hareket edeceğiz

PEGASUS    27.08.2020 SAW/ESB      07:55 – 09:05      PC2662

PEGASUS    27.08.2020 ESB/AMM      10:45 – 12:40      PC1710

PEGASUS    31.08.2020 AMM/AYT     03:55 – 05:30      PC1801

PEGASUS    31.08.2020 AYT/SAW     07:35 – 08:50      PC2001