fbpx

Sosyal Medya :

+90 (0212) 231 00 48

Top
 

Luvilerin İzinde Antik Ege

Farkındalık Turu

Luvilerin İzinde Antik Ege

Göktürk Ramu’nun anlatımıyla ve Via Maris Turizm kalitesiyle yapılacak bu gezide aşağıdaki yerler ziyaret edilecektir:

Afrodisias, Pamukkale, Salda Gölü, Efes, Meryemana, Nysa, Klaros, Sardes, Bintepeler, Bergama

30 Nisan 2020 Perşembe gecesi İstanbul’dan yola çıkılacaktır.

1 Mayıs 2020 Cuma

Karacasu’da yapılan kahvaltının ardından Afrodit/İnanna’nın Anadolu’daki en önemli kült merkezi Afrodisias kentini ziyaret ediyoruz. Ardından Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü’nde zaman geçiriyoruz. Sonrasında travertenleriyle ünlü olan Pamukkale ve Apollon/Ninurta Merkezi Hierapolis Antik Kentini ziyaret ediyoruz. Konaklama Pamukkale’de

2 Mayıs 2020 Cumartesi – 2. Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk ziyaret Ünlü Coğrafyacı Strabo’nun yaşadığı, Ölüler ülkesine açılan kapı “Akharaka”nın bulunduğu Nysa Antik Kenti olacak. Ardından içerisinde Türkiye’deki tek İsis Tapınağını barındıran EFES Antik Kenti, Dünyanın 7 harikasından birisi olan Efes Artemis Tapınağı ve Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında Anadolu’nun önemli kehanet merkezlerinden birisi olan Klarosa doğru devam ediyoruz. Klaros, Yunanistan’daki Delphi ve Didyma kehanet merkezleriyle dünyadaki bu alandaki en önemli 3 merkezden biridir. Klaros’un bugünkü arkeolojik verilere göre antik dönem için dönemin en eski kehanet merkezi olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle ABD’den gelen turistlerden bir grup, ‘Yeni Apolloncular’ adıyla geçiyor ve rahipleriyle birlikte ziyaret ettikleri bu merkezin Apollon’un buradaki kehanetlerine ve manyetik bir enerji olduğuna inanıyorlar. Bunun dışında kuantumla ilgili inanışlara sahip kişilerce de çok sık ziyaret edilen Klaros gezimiz sonrasında geliyor Kuşadası’na devam ediyoruz. Konaklama Kuşadası

Efes Antik Tiyatro

3 Mayıs Pazar – 3. Gün

İlk durağımız Sardes Antik Kenti. Bugün bilinen madeni para yani sikkenin doğum yeri olan Sardes, antik dünyanın önde gelen şehirleri arasındadır. Antik Yunan ve Roma efsanelerinde Paktolos’taki altının varlığı, dokunduğu her şeyi altına çeviren Frig kralı Midas’ın burada yıkanması sonucudur. Sardes antik dönemlerin haricinde Roma ve doğu Roma dönemlerinde de önemli bir yerleşim merkezi olmuştur. Heredot’un anlattığı Solon ile Karun görüşmesi de burada gerçekleşmiştir. Antik kentte Artemis tapınağı, Gymnasium, Sinagog ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Ardından Anadolu’nun en büyük uygarlıklarından birini kuran Lidyalılara ait ‘‘Anadolu’nun piramitleri’’ olarak bilinen Bintepeleri ziyaret ediyoruz.

Efes Antik Tiyatro

Sonrasında “Ölümün girmesinin yasak olduğu” sağlık ve şifa merkezi Asklepion’u ziyaret ediyoruz. Asırlar önce bünyesindeki seçkin hekimler ve müzik, çamur banyoları, su ve spa terapileri, meditasyon, telkin, doğal bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde tekrar popülarite kazanan yöntemlerle hastalara şifa dağıtan bu merkezi ziyaret ettikten sonra ikinci ziyaret noktamız Bergama Akropolis. “Akropol” kelimesi Antik Yunanca da “yukarıda bulunan şehir” anlamına gelmektedir. Akropol yani Bergama’nın merkezi, bilinen en eski döneminde soylu sınıfı Yunan ve Persler; halkı ise Hitit, Frig ve Lidya kökenli Anadolu eski halk topluluklarından oluşan büyük bir medeniyet merkeziymiş. Akropol da Zeus Altarı, Athena kutsal alanı, eski dünyanın en büyük ikinci kütüphanesinin kalıntıları ziyaret noktalarımız arasında olacak.

Son olarak Mısır Tanrıları Tapınağı olarak da adlandırılan Kızıl Avlu Serapion’u ziyaret edeceğiz. Tapınağın M.S II. yy’da İmparator Hadrian döneminde inşa edildiği ve Mısır tanrıları hem Serapis hem İsis’e ithaf edildiği söylenebilir.

Bergama ziyaretimizin ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Dydima Apollon Kehanet Merkezi

Fiyata Dahil Olan Hizmetler;

 • Pamukkale Colossae 5* Otelde 1 gece konaklama
 • Kuşadası Fantasia 5* Otelde 1 gece konaklama
 • Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 • Araç ve rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler;

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Ören yeri girişleri

 


Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müze ve ören yeri girişleri için Müzekart bulundurmanızı öneririz. Müze kartınız yoksa, müze ve ören girişi yerlerinde 70 TL karşılığında temin edebilirsiniz.

ören yeri girişleri

Fiyatlar

 • İki kişilik odada kişi başı konaklama:   : 1.500 ₺
 • Single oda da tek kişi konaklama             : 1.700 ₺

Kayıt için 0539 3617851 numaralı telefondan veya murat@viamaris.com.tr mail adresinden Murathan Sağınç ile iletişime geçebilirsiniz

ÖNEMLİ :

 • İçeriği değişmemek kaydıyla, program akışında değişiklikler yapılabilir.
 • Öngörülen sunum, yer ve içerikleri konusunda değişiklikler yapılabilir.

 

REZERVASYON: Rezervasyonunuz ön ödeme yapılınca kesinleşecektir.

 

GENEL BİLGİLER:

 • Seyahat sigortaları sadece tur esnasında meydana gelen rahatsızlık, yaralanma ve kazaları kapsar. Kronik hastalık ve rahatsızlıklar sigorta kapsamında değildir.
 • Gerek duyabileceğiniz kişisel ilaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın.
2 Gece / 3 Gün
 • Hareket Saati
  30 Nisan 2020 Perşembe gecesi İstanbul’dan yola çıkılacaktır
 • Dönüş zamanı
  3 Mayıs 2020 Bergama ziyaretimizin ardından İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz.
 • Turun Adı
  Luvilerin İzinde Antik Ege
Sohbete başla
Merhaba
ViaMaris'e Hoşgeldiniz; Size daha hızlı yanıt verebilmemiz için, hangi konuda bilgi almak istediğinizi belirtir misiniz?