Sosyal Medya :

+90 (0212) 231 00 48

Top
 

Zekiye Olgaçay ile Mardin

Zekiye Olgaçay ile Mardin

Mardin şehrini rehberiniz eşliğinde gezerken, anda akışta, özel noktalarda ve kadim yerlerde, meditasyon ve şifa çalışmalarını Zekiye Olgaçay ile birlikte yapacağız..

2 Ekim Pazar

Mardin’e hareket edip otelimize yerleşiyoruz.

3 .Ekim Pazartesi

Gündüz Seyranlık; Gece Gerdanlık” Mardin şehrinde ilk gezi durağımız, dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryanisinden – Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Artuklu sanatının tüm inceliklerini taşıyan Taş işçiliğinin ustalıkla sergilendiği Medrese yıllarca eğitim amaçlı kullanılmıştır. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin başında muhteşem fotoğraflar çekerek Medreseden ayrılıyor ve Mardin merkeze geçiyoruz. Kırklar Kilisesine gidiyoruz. Kırklar Kilisesi gezisi sonrası Mardin Arkeoloji müzesi, çarşılarından yolumuza devam edip Mardin`in en önemli tarihi Ulu Camiyi geziyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molamızda yöresel lezzetlerin tadına bakma şansımız olacak. Öğle yemeğimizin ardından Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyr-ulzaferanManastırını gezerken 4000 yıllık Güneş Tapınağını, Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp bu günlük gezimizi tamamlayıp otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin`deki otelimiz de.

4 Ekim Salı

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Dara Antik Kentine yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen mekanları ve kaya mezarlarıyla büyüleneceğimiz yer bize Selçuk`ta bulunan Efes Antik Kentini anımsatacaktır. Gezi sonrası rotamızı serin sularıyla cennetten bir köşe olarak tasvir edilen bölgenin mesire alanı Beyaz Su `ya çeviriyoruz. Beyaz Su da vereceğimiz bir çay molasının ardından, Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin Bölgesinin kalbi Midyat`a gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. . Fıstık bahçesi içerisine kurulmuş Mor Gabriel (Deyr-ul Umur) Manastırına ziyaret ettikten sonra çarşı meydanında yöresel Telkâri (Gümüş Tel İşlemeciliği) işletmecilerinde serbest zaman vereceğiz. Yemek molası sonunda Hasankeyf`e hareket ediyoruz.Tekne turumuzda görülecek yerler El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini ve Kör Zeynel Türbesini de fotoğrafladıktan sonra Hasankeyf gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizi burada sonlandırıp Havalimanına hareket ediyoruz.

 Fiyata dahil olan hizmetler

 1. Ninova Kaya  5* Otel’de  2 gece  konaklama
 2. Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 3. Müzekart dışındaki ören yeri girişleri
 4. Araç ve rehberlik hizmetleri
 5. Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata dahil olmayanlar

 1. Mardin’den dönüş
 2. Şahsi harcamalar
 3. Öğle Yemeği
 4. Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 5. Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müze ve ören yeri girişleri için Müzekart bulundurmanızı öneririz. Müze kartınız yoksa, müze ve ören girişi yerlerinde 70 TL karşılığında temin edebilirsiniz.

 

Fiyatlar

Ücret :

İki kişilik  odada kişi başı  3.500  TL + KDV

Single oda  : 3.900  TL + KDV

 

Rezervasyon yaptırmak için;

Neslişah Cevahir : ness@viamaris.com.tr  Mobil:+90 530 394 59 27

ile iletişime geçebilirsiniz…

II. Tur  Uçuş Bilgileri:

THY 03.10.2022   IST/MQM  06:45   08:35  TK2674

THY  04.10.2022  MQM/IST  19:35   21:40  TK2677

1 Gece / 2 Gün
 • Destinasyon
 • Hareket Saati
  THY 03.10.2022 IST/MQM 06:45 08:35 TK2674
 • Dönüş zamanı
  THY 04.10.2022 MQM/IST 19:35 21:40 TK2677
 • Önemli bilgiler
  Yanınızda müze kart bulundurmanızı rica ederiz
 • Turun Adı
  Zekiye Olgaçay ile Mardin